Časté otázky

Konzultácie?

Máte problémy so zubami a neviete ako ich riešiť? Máte záujem o ošetrenie, ktoré Váš stomatológ neposkytuje (implantáty, zirkónové korunky, resekcia koreňa)? Bol Vám navrhnutý zákrok, ale chceli by ste počuť aj názor iného odborníka? Objednajte sa na odbornú konzultáciu a spoločne sa porozprávame o tom, čo je pre Vás možné urobiť. Cena za konzultáciu bude odpočítaná z ceny prípadného prvého ošetrenia.

Internetová poradňa?

Vaše zdravotné problémy nevieme vyriešiť cez telefón alebo email. K navrhnutiu úspešnej liečby je potrebná správna diagnóza a tú môžeme určiť iba dôkladným vyšetrením pacienta v ordinácií. Radami cez internet Vám nikto nezaručí seriózny výsledok, preto akékoľvek poradenstvo poskytujeme len osobne. Stačí sa objednať.

Bolestiví pacienti?

Pacientov s bolesťami neošetrujeme ráno na začiatku pracovnej doby. Príchodom neobjednaného pacienta dochádza k časovému sklzu, na ktorí doplácajú všetci riadne objednaní pacienti. Preto neobjednaných pacientov neošetrujeme. Ak máte akýkoľvek problém, prosím najskôr zavolajte alebo napíšte email. Určite nájdeme čo najskorší vhodný termín.

Vydrží mi plomba navždy?

Pravdepodobne nevydrží navždy. Či už ide o plombu, mobil, televízor alebo auto, všetko má svoju životnosť. Trvanlivosť všetkých nami zhotovených prác je našou prioritou. Je nutné si však uvedomiť, že životnosť výplní aj protetických prác máte hlavne vo svojich rukách. Ak sa budete snažiť, sme presvedčení, že Vám vydržia oveľa dlhšie ako mobil, televízor či auto.

Čo je to zubný implantát?

Zubný implantát je umelý zubný koreň, ktorý predstavuje náhradu za koreňovú časť strateného zuba. Je vyrobený z titánu so špecifickou povrchovou úpravou. Implantát sa zavádza do kosti hornej a dolnej čelustí. Na to, aby sa zubný implantát prihojil je potrebný čas (väčšinou 3 až 4 mesiace). Počas tohto obdobia prebehne kostné hojenie, potom je implantát pevne integrovaný do kosti , vytvorí sa pevne spojenie .Takto prihojený implantát je bezpečný pilier, ktorý nahrádza chýbajúci zub alebo zuby, prípadne fixuje snímateľnú náhradu.

Z čoho sa skladá nahradenie zuba implantátom?

Z troch častí:

  • Samotný titánový implantát, ktorý je ako „hmoždina“ komplet zavedený do kosti a je skrytý.
  • Nadstavba, ktorá vychádza z implantátu a slúži ako pilier pre korunku, mostík či fixáciu snímateľnej protézy.
  • Protetická náhrada – korunka, mostík, protéza fixovaná na implantáte.

Je implantát vhodný aj pre mňa?

Pokiaľ Vám chýba zub, alebo viacero zubov, ste vhodný prípad na zavedenie zubných implantátov. Zubné implantáty Vám umožnia smiať sa, rozprávať a jesť potravu s maximálnou istotou a komfortom. Na zhodnotenie stavu kosti, ako aj výber najvhodnejšieho implantátu slúži bezplatná konzultácia.

Môže byť implantát alternatívou koreňového ošetrenia?

Áno. Nie všetky zuby sú vhodné na ošetrenie koreňových kanálikov. Opakovane endodonticky ošetrované zuby sú aj napriek dokonalému vyplneniu často citivé, krehké, náchylné na kaz a zlomenie korunky alebo koreňa. Mŕtve zuby predstavujú potencionálny zdroj infekcie. Implantáty si vyžadujú dôkladnú starostlivosť, ale nekazia sa a prakticky nikdy nelámu. Sú alternatívou koreňového ošetrenia, zavádzaniu koreňových čapov a dostavieb, či predlžovania klinických koruniek. Cena za zachraňovanie neperspektívneho koreňa zuba často prevýši cenu za zavedenie implantátu.

Môže sa implantát nevhojiť a byť telom odmietnutý?

Všetky ponúkané implantáty sú vyrobené z chirurgickej titánovej zliatiny, ktorá je inertná a 100 percentne biokompatibilná. Existuje veľmi malé riziko, že sa implantát neintegruje do kosti. Ak sa to aj stane, implantát je zdarma nahradený druhým. Je vysoko nepravdepodobné, že by sa aj druhý implantát nevhojil.

Implantáty a fajčenie?

Fajčenie môže spomaliť a prípadne narušiť hojenie implantátu. Každopádne toto nebráni fajčiarom nechať si implantáty úspešne zaviesť a využívať. Detaily starostlivosti, ako aj postup pri chirurgickom zavedení u fajčiarov Vám ozrejmíme na bezplatnej konzultácii.

Je zavádzanie implantátov bolestivé? Čo po zákroku?

Samotný zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézií, v ojedinelých prípadoch na žiadosť pacienta aj v narkóze a je bezbolestný. Diskomfort je minimálny, až žiaden. Pooperačná citlivosť trvá 5-7 dní. Každý pacient má určenú medikamentóznu podpornú liečbu vo forme antibiotík a analgetík.

Koľko času trvá samotný zákrok zavádzania implantátu?

Zavedenie jedného implantátu trvá väčšinou menej ako jednu hodinu, prebieha ako bežný zákrok v lokálnej anestézií. Následne je potrebný čas na zhojenie kostnej rany – cca 3-4 mesiace.

Koľko času trvá samotný zákrok zavádzania implantátu?

Zavedenie jedného implantátu trvá väčšinou menej ako jednu hodinu, prebieha ako bežný zákrok v lokálnej anestézii. Následne je potrebný čas na zhojenie kostnej rany – cca 3-4 mesiace.

Ako sa správne starať o implantáty?

U zubného implantátu nevzniká zubný kaz, ale môže byť ohrozený vznikom parodontózy. Preto je nevyhnutná starostlivosť ako o vlastné zuby. Čistenie kefkou, niťou a ďalšími doplnkami hygieny, rovnako ako absolvovanie profesionálnej dentálnej hygieny v ambulancií 2x ročne je nutné.

Čo je augmentácia kosti?

Augmentácia je chirurgický zákrok na zväčšenie objemu kosti - šírky a dĺžky. Stratou zuba dochádza k strate okolitého tkaniva, hlavne kosti. Pre zavedenie implantátu je potrebné určité množstvo kosti a kde je kosti nedostatok, je nutné ju nahradiť – augmentáciou. Najčastejšie v oblasti horných šestiek, kde je množstvo kosti ovplyvnené veľkosťou prínosových dutín a v prípadoch, kde zuby dlhodobo chýbajú.

V takýchto situáciách je možné zaviesť zubný implantát len po umelom navýšení kosti. V našej ambulancii pracujeme aj so systémom ultrakrátkych implantátov, ktoré ponúkaju alternatívu tomuto chirurgickému zákroku. Nevyhnutná je bezplatná konzultácia pomocou ktorej zvolíme ideálne riešenie pre Vás.

Súkromná nezmluvná špecializovaná ambulancia zubného lekárstva a dentoalveolárnej chirurgie a implantológie.

Ordinačné hodiny

  • Pondelok8:00 - 16:00
  • Utorok8:00 - 16:00
  • Streda11:00 - 19:00
  • Štvrtok11:00 - 19:00
  • Piatok8:00 - 12:00
  • Víkendzatvorené

Copyright © 2017 - 2020 Dr. Ostertag dental s.r.o. Všetky práva vyhradené. Ochrana osobných údajov.

Created by Danes Creative elements